Luminoso

raul rajangu

BERLINER LISTE 2014

National Prayer Breakfast Berliinis


[unitegallery BERLIN014]

BERLINER LISTE 2014

2014

First – you must see, and second – you must be seen to be seeing!

BERLINER LISTE 2014 pakub asjatundlikule ja rafineeritud maitse poolest tuntud Berliini kunstipublikule suurepärane ja muuseas juba teistkordse võimaluse näha Eesti maalija, aktsionalisti, ruumiinstallaatori, 3D-esteetiku ja transmeedia aktivisti Raul Rajangu a.k.a. Luminoso uusimat loomingut.

Ja täpselt nagu möödunud aastal BERLINER LISTE´l 2013, kus publikul oli võimalus Bedrooms´ Show´l aeleda Coca-Cola voodis koos mõnusate alasti modellidega, vabadus, mida paljud ka nautisid – on meil täna vabadus ja kohustus mitte ainult näha, vaid ka osaleda estetiseeritud poliitiliste protsesside ja mytoloogiate kujundamisel, (re)produtseerimisel ja kaaperdamisel.

Kas te tahate juhtida Über – Reich´i presidendi kõnepulti ( The Beast) järgmisesse ylikuuma genitaalpiirkonda?
Kas te tahate teada, kus asub tänaste poliitiliste ja esteetiliste mytoloogiate ideoloogiline G-punkt?
Tahate seda lausa käperdada/näperdada?
Kas te tahate teada, mis on Gazprom´i torudes?
Kas te tahate, et oleks Love, Peace, and Harmony? Et Summer of Hate/Idiocy 2014 asemel oleks Post-postsummer of Love/Non-Idiocy 2014?
Jah me tahame!
Loomulikult – just sellle unikaalse võimaluse saame Rajangu BERLINER LISTE 2014 boksis.

Style is substance and substance is style.

Hoolimata selgetest poliitilistest konnotatsioonidest – otsesed ja mitte ylemäära otsesed viited globaalsetele poliitilistele supermodellidele, nii (veel) elavatele kui (juba) surnutele, tapetutele või sutsideerunutele – on selge, et Rajangut huvitab nii poliitika estetiseerimine kui ka esteetika politiseerimine, lausa niivõrd, et jääb iga vaataja privaatseks otsuseks, kummaga parasjagu just tegemist on – Rajangu meile midagi imperatiivselt ette ei kirjuta. Pigem teatab ta elegantselt: What is matter? Nevermind. What is mind? It doesnt matter! Ja jätab võluvalt ambivalentsi tarbija hooleks, tahtmatagi olla rezhiimi patoanatoom, kes määrib meile pähe odavat ja tarbijasõbralikku metafyysilist painkillerit.

Mis pole ka yldse imelik – meenutame, et Rajangu on kogu oma karjääri jooksul meelsasti (taas)kasutanud – mis kena Grünepunkt! -, niverdanud ja muidugi pilganud/mõnitanud kõikvõimalikke massiivseid, totaalseid ja fossiliseerunud esteetilisi , moraalseid, teraapilisi ja metafyysilisi skeeme ja systeeme, kogu meie rabavalt paternalistlikku, seksistlikku ja misogyynset paranoiat.

Keep metaphysics beautiful – visit your local plastic surgeon!

Nautige.

Warning! No responsibility for loss caused to any individual or organization acting on or refraining from action as a result of the material in this exposition can be accepted by Luminoso Entertainment Group, Inc. or Rajangu.

Written by klf ©2014 Luminoso Entertainment Group, Inc.