The House of Playboy

Suur klaasist vähendatud majamudel


THE HOUSE OF PLAYBOY

1993-1996

Installatsioon “House of Playboy” (1993-96) on suur klaasist seitsmekordselt vähendatud majamudel, millest paistab läbi klaasist seinte ja katuse kõige kummalisemaid esemeid – paremal nurgas seisab Rajangu varasematelt assamblaažidelt tuttav ahi, parema seina ääres on rida pissuaare, vasakul on väikesed keskütteradiaatorid, tibatilluke leinapärg, laes ripub lühter ja kõige keskel on viisnurk igavese tulega.
Kõige kriitilisem on selles töös pissuaari ja langenud sõjakangelastele pühendatud igavese tule vastandus. Playboy majas kohtuvad igavik ja äärmine ihulikkus, suursugusus ja viletsus. Selliste puhaste vastanduste tõttu on Playboy maja ka Rajangu videote toimumiskoht. Kunstnik loob erinevaid lisatähendusi, projitseerides erinevaid videolõike läbi klaasinstallatsiooni, tekitades kaleidoskoopilisi peegeldusi ning mitmekordistades sellega videopilti. (A.P.)

15 tähtteost Eesti kunsti viieteistkümnest aastast:
Harry Liivrand valis ja kommenteeris Eesti Vabariigi 15 kunstitööd omal valikul (kuid mitte edetabeli järjekorras), lisades vaid selgitusena juurde, et tema jaoks on kõik alljärgnevad teosed märgilise tähendusega nii nende loojate loomingus kui eesti kunstiajaloo kontekstis. Areen, 24.08.2006.a.

Tööd Eesti Kunstimuuseumi kogus

Johannes Saar “Postimees” 26.04.96